اگر می‌خواهید عمر خود را افزایش دهید، تمرینات هوازی بیشتری به برنامه ورزشی خود اضافه کنید. تمرینات هوازی هر نوع تمرین قلبی عروقی (از شنا گرفته تا رقص) با شدت و زمان مناسب را شامل می‌شود....
کد خبر: 59086
تاریخ انتشار: جمعه ۱۷ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۰۹
  نسخه PDF این خبر   اشتراک گزاری در واتس آپ   اشترک گزاری در تلگرام   اشترک گزاری در تلگرام    

خوزستان طلایی – مطالعه جدیدی که در مجله Science Advances منتشر شده، نشان می‌دهد که ورزش های هوازی کمک می‌کنند تا تلومرهای ما سالم باقی بمانند. تلومرها، «کلاهک‌های» موجود در انتهای کروموزوم DNA هستند که ما را جوان نگه می‌دارند.

برای تاکید بر اهمیت این مطالعه باید گفت که وقتی سن ما بالا می‌رود، با تاثیر استرس و بیماری‌ها، ساختار تلومرها شروع به تخریب می‌کنند. بنابراین، پیدا کردن راهی برای اینکه تلومرها عمر طولانی و قدرت کافی داشته باشند به ما شانس طول عمر بیشتر می‌دهد.

برای اثبات اینکه ورزش می‌تواند سال‌های عمر ما را افزایش دهد، یک گروه تحقیقاتی، ده داوطلب جوان و سالم را به مدت ۴۵ دقیقه بررسی کردند. آنها دریافتند که میزان تلومرها بعد از ورزش در داوطلبان افزایش پیدا کرده است. نتایج آزمایش همچنین این نظریه را که ورزش و رژیم غذایی، علائم پیری را به تاخیر انداخته یا کاهش می‌دهند را تایید می‌کند.

اگر می‌خواهید عمر خود را افزایش دهید، تمرینات هوازی بیشتری به برنامه ورزشی خود اضافه کنید. تمرینات هوازی هر نوع تمرین قلبی عروقی (از شنا گرفته تا رقص) با شدت و زمان مناسب را شامل می‌شود.

علاوه بر عمر طولانی، ورزش، با تاثیر روی همه قسمت های بدن، از جریان خون مغز تا عملکرد شناختی، ما را مثل شلاق تند و تیز نگه می‌دارد. همچنین مطالعات نشان می‌دهند که تمرینات قلبی عروقی خاصی، تاثیرات ذهنی مشخصی دارند. به عنوان مثال رقص کلاسیک به حافظه و تای‌چی به قدرت حل مساله کمک می‌کند!

 


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0