مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان؛
خوزستان طلایی – افشین حیدری در جلسه شورای پژوهش در ورزش که با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌‌ها برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های ۹۴ و ۹۵ یک‌سری طرح‌ها تدوین و انجام شد و باید ببینیم خروجی آن‌ها کجاست و همچنین باید نتایج و تاثیرات این طرح‌ها در ورزش مشخص شود. حیدری افزود: همان‌قدر که […]...
کد خبر: 59245
تاریخ انتشار: دوشنبه ۲۰ شهریور ۱۳۹۶ - ۱۸:۲۰
  نسخه PDF این خبر   اشتراک گزاری در واتس آپ   اشترک گزاری در تلگرام   اشترک گزاری در تلگرام    

خوزستان طلایی – افشین حیدری در جلسه شورای پژوهش در ورزش که با حضور اعضای هیات علمی دانشگاه‌‌ها برگزار شد، اظهار کرد: در سال‌های ۹۴ و ۹۵ یک‌سری طرح‌ها تدوین و انجام شد و باید ببینیم خروجی آن‌ها کجاست و همچنین باید نتایج و تاثیرات این طرح‌ها در ورزش مشخص شود.

حیدری افزود: همان‌قدر که کنکاش و تدوین یک طرح اهمیت و ارزش دارد، معرفی آن به جامعه هدف نیز بسیار حائز اهمیت است. ما در خوزستان به دنبال این هستیم که اول به سلامت و مبحث حرکتی جامعه برسیم و پس از آن به فکر بخش قهرمانی باشیم. آیا همان‌قدر که در شهرستان‌ها مدال‌آور وجود دارد، در بحث ورزش همگانی نیز دستگاه‌ها ورود کرده‌اند؟ یکی از مشکلاتی که حس می‌شود، نبود یک سند جامع بالادستی در حوزه ورزش همگانی و سلامت جامعه است.

وی با بیان این‌که متاسفانه در خوزستان نگاه درست و عمیقی نسبت به ورزش وجود ندارد، عنوان کرد: ما باید به دنبال دانش افزایی در بین مردم و مدیران باشیم و این موضوع را در جامعه جا بیندازیم که اگر می‌خواهیم هزینه‌های بخش درمان را کاهش دهیم باید در ورزش سرمایه‌گذاری کنیم.

مدیرکل ورزش و جوانان خوزستان بیان کرد: در خصوص طرحهای پژوهشی سال ۹۶ نیز باید نگاه‌مان را متمرکز کنیم و یک یا دو طرح خوب و با کیفیت که اولویت‌مان بحث سلامت جامعه باشد را ارائه دهیم.

وی با بیان این‌که در بحث قهرمانی با توجه به هدفگذاری‌هایی که انجام شده، نتایج اولیه و بازخوردهایی که می‌گیریم خوب است، افزود: باید به دنبال طرح‌هایی باشیم که سلامت جامعه را تضمین کنند.

حیدری افزایش برگزاری کارگاه‌های آموزشی و راه‌اندازی کلینیک‌های سلامت در شهرستان‌ها را از ضروریات دانست.

در پایان این جلسه از اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها به پاس زحمات‌شان در راستای توسعه علمی ورزش استان، با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

ایسنا


نظرات بینندگان
انتشار یافته: ۰
در انتظار بررسی: 0
غیر قابل انتشار: 0